Не считай себя великим... Юрий Боровицкий, с белор
Возведённому в квадрат.
Не считай себя великим.
Ты им не был и не стал.
Ты, скорей всего, безликий,
Что и как бы не писал.
Много вас в писучей клике,
Кто хвалить себя привык.
Не считай себя великим,
Не к чему истошный крик.
Не кричи, не надо крика -
Правду им не заглушить.
Не считай себя великим.
Лучше денежку копить.
На вершинах сосен блики,
Их тебе не передать.
Не считай себя великим.
Научившийся писать.
Оригинал:
Не лiчы сябе вялiкiм...
Юрий Боровицкий
***
Узведзенаму ў квадрат
Не лічы сябе вялікім.
Ты не быў ім і не стаў.
Бо хутчэй за ўсё бязлікі,
Што і як бы ні пісаў.
Многа вас, і ты з іх ліку,
Безнайменны творчы лік.
Не лічы сябе вялікім,
Бо вялікае – не крык.
Не крычы, не трэба крыку,
Праўду ім не заглушыць.
Не лічы сябе вялікім,
Грошы ўмеючы лічыць.
На вяршынях сосен блікі.
Іх табе не перадаць.
Не лічы сябе вялікім,
Навучыўшыся пісаць.
Свидетельство о публикации №126060905544
