Матусин сон. Розмова з мамою. З бiлорус

(Валентина Ментуз)
http://www.stihi.ru/2016/08/07/6515

Мамо, скажи, а ти кого-небуть окрім тата, кохала?
-Звичайно, якщо це можна назвати коханням. Я ж тоді молода була, 16-й годок тільки пішов. Але подобались ми один одному міцно.Він навіть перстенек подарував. Я довго плакала і сумувала, коли він пропав.
-А що з ним сталося?
-Він не прийшов з фронту, загинув на війні, пропав без вісти. Він так і зостався у моїй пам’яті, в моїх снах молодим і пригожим.

Він знов опівночі приходить у мій сон
і прожене його, і розтривожить душу.
Тихесенько приходить, опустивши очі…
Згадати колір їх, себе примушу…

Згадаю дотик рук його гарячих,
і погляд той: несміло-закоханий.
Напевно все у нас було б інакше,
коли б війна не стала поміж нами.

Пригожих, молодих, недолюбимих
вона від рідних хат навік забрала.
І пестощів жіночих не пізнавших,
бо тільки мати в губи цілувала.

Їм на могили не приносять квітів,
над ними тільки вітер гірко плаче.
Рок невідомих – згинули без вісти…

А все, напевно, в них було б інакше…

Червень 2017р.


Рецензии
Лариса! Прекрасно - на украинском оно даже естественней звучит, т. к. наш местный говор близок к украинскому...я сама пробовала на русском - у меня тоже не получилось - нет там адекватного перевода некоторым словам...Успехов Вам и ещё раз огромное спасибо!С уважением - я.

Валентина Ментуз   20.06.2017 16:04     Заявить о нарушении
Спасибо, Валентина, за то, что разрешаете мне "тренировать мозги". Только две недели прошло, как похоронила мужа. Врачи (в прямом смысле) угробили за неделю. Еще толком не понимаю что, где,куда и почему... А так- хоть немного отвлекаюсь... Вам- удачи во всем.-Л.Г.

Лариса Геращенко   20.06.2017 18:14   Заявить о нарушении

С 3 по 5 июля состоится Литературный фестиваль в Этномире. В программе – семинары известных поэтов и писателей, поэтический конкурс, посвященный Году единства народов России, книжная выставкая-ярмарка. Приглашаем принять участие →