А хто яны?

Ты мяне за сабой вядзi
каб ўспомнілі ўсе тыя днi.
Калi былi разам с табой,
родным краем i мовай той...

А навошта тады скажы,
не гавораць на ёй спадары?
Забароненая яна?
Цi патрэбы ў ёй няма?

Не жадаюць яе ужываць,
не ужывала iх мацi,вiдаць.
А тады хто яны?
Вiдаць не нашыя спадары!

Хай жыве мова родная,
гадамi такая гаротная.
Яна ж як крынiчка чыстая,
гучная,меладычная...


Фота з інтэрнэту.

https://www.youtube.com/watch?v=n-fxbmFrgc0


Рецензии
Як бы ні хацелася некаторым "высока сядзячым, далёка глядзячым" а мова наша не знікне, бо Родная мова заўжды лепей другіх!
Хай жыве мова родная,
гадамi такая гаротная.
Яна ж як крынiчка чыстая,
гучная,меладычная...
HTTPS://STIHI.RU/2020/09/09/7255

Здароўя Вам, мірнага жыцця пад мірным небам!

Николай Сергеевич 01   24.05.2023 12:01     Заявить о нарушении
На это произведение написаны 2 рецензии, здесь отображается последняя, остальные - в полном списке.

С 3 по 5 июля состоится Литературный фестиваль в Этномире. В программе – семинары известных поэтов и писателей, поэтический конкурс, посвященный Году единства народов России, книжная выставкая-ярмарка. Приглашаем принять участие →