Человек - добрый и плохой

               
                Болгарский
                Мир и Человек



                ЧОВЕКЪТ - ДОБЪР И ЛОШ

                Човекът е добър и много лош
                /какъвто е животът му неравен/.
                Страхува се, когато падне нощ,
                но утрото посреща пак изправен.

                Ту мята се сред мрак и светлина,
                от скръб пронизан, непомерно страда.
                Издига се, изпълнен с добрина,
                от гняв скован надолу бързо пада.

                Надолу и нагоре - Любовта
                по трудни вертикали криволичи.
                Като Надежда броди по света
                и често Вяра себе си нарича...

                Човекът е и пакостно дете,
                което си играе със злините.
                От хиляди години той расте,
                а по-далечни стават висините.

                Ана  Величкова   


Рецензии

С 3 по 5 июля состоится Литературный фестиваль в Этномире. В программе – семинары известных поэтов и писателей, поэтический конкурс, посвященный Году единства народов России, книжная выставкая-ярмарка. Приглашаем принять участие →