Обовязок-14

В хаті мерзлій на відшибі -
У зимовій круговерті,
З снігом за вікном по шиби,
Мужичок боровся з смертю.

Кожен день тягнувся вічно,
В півсвідомомсті крізь сон -
Бачив він вогонь у пічці,
Янголів крилатих сонм.

Він вагався, чи помер він,
Чи живий в холодній хаті,
Геть забув про ноги мезлі,
І про біль, що вється гадом.

В зльодянілих, мерзлих мізках -
Лиш одна крутилась думка.
Треба вижити навіщось,
Щоб життя відчути шлунком.

Щоб босоніж по підлозі -
Проскрипіти, наче дошка,
Й зрозуміти, що не в змозі
Зробить крок хоча б на трошки.

Щоб відчути повну неміч -
В мерзлім та старечім тілі,
Пальцем дирку у кишені -
Проштрикнувши від безсилля.

Щоб відчути сильний голод -
Й гуркіт в животі тривожний,
Й не змогти рукою кволою
Піднести до рота ложку.

Треба вижить - лиш для того,
Щоб свідомо кволим рухом,
Перейти в нові чертоги,
Де нема чуттів і муки.


Рецензии

С 3 по 5 июля состоится Литературный фестиваль в Этномире. В программе – семинары известных поэтов и писателей, поэтический конкурс, посвященный Году единства народов России, книжная выставкая-ярмарка. Приглашаем принять участие →