пиета

по Иван Динков

В небе от бивши брегове
и с църква бледолика, там –
след Кръста…
живее още Зимата.
И в лед
заспива слънчевият лъч откъснат.

От подлезите капки сън,
с дъгата след едно момиче,
попива хорското море.
В капчук. Или в едно “обичам”…

Лица от бивша самота,
далеч от островната суша,
душите ни с една мечта
съня на думите подслушват…

- - - - -
От мъх. И от нощен вятър.
В залязващата суета. Побързай!
Да откраднем  Лято…
Ако изобщо имаме душа.


Рецензии

С 3 по 5 июля состоится Литературный фестиваль в Этномире. В программе – семинары известных поэтов и писателей, поэтический конкурс, посвященный Году единства народов России, книжная выставкая-ярмарка. Приглашаем принять участие →