сбогуване с Мария Рамон

Ако някоя нощ
в мен завали…
И изтичат по Тахо -
оживели и тихи…
светлите  дни-
паметта ми пресекли пътеки.
А виното, останало от Рождество,
в белобрадите спомени чака…
Ако някоя нощ
у мен завали…
да събуди забравено лято.

Знам…тогава
есента ще остане…
до вечност.
И в Толедо
щурци
ще прибират песните.

А пък ти…досънувай
вълшебния край
на последната юлска вечер…
ако с някоя песен
и в мен завали…или
всички сенки изтрие сърцето …
(Знам…тогава
есента ще остане…
До вечност.)
И ще тръгна , Мария,
само с твоите очи.
В листопада ръждив на септември.


Рецензии

С 3 по 5 июля состоится Литературный фестиваль в Этномире. В программе – семинары известных поэтов и писателей, поэтический конкурс, посвященный Году единства народов России, книжная выставкая-ярмарка. Приглашаем принять участие →