дъждът след тебе...

По Антоанета Николова

Дъждът след тебе
бавно се отцеждаше.
В лицата, по балконите горещи.
В умората на делничните спомени.
В листата. Или сенките отсреща.
Зеленото му тяло ме прегръщаше
с ухание на лято и петунии.
И пееха под стрехите капчуците.
В разсънените улици на юни…


Далече, в ъгъла на петък,
дъждът след тебе нарисува
две сънени, сами пътеки.
И в мокрото им тяло сякаш
потъваха очите бавно. Очите ми оттекли…
Аз там забравих по тревата,
в сребристата роса след вятъра,
една самотна, късна вечер.
Когато се превърнеш в есен,
напий от капчиците нежност
в стиха на някакъв обречен…


Рецензии

С 3 по 5 июля состоится Литературный фестиваль в Этномире. В программе – семинары известных поэтов и писателей, поэтический конкурс, посвященный Году единства народов России, книжная выставкая-ярмарка. Приглашаем принять участие →