|
Рецензия на «Укра нa моя, Рос я моя» (Vitas Stylees)
Здається слово "хохол" з лексикону росіян ніколи і не зникав, чи не так? І любові, на жаль, поміж українцями та росіянами ніколи не було.Хіба що на рівні особистістному. А поміж народами... Кому хочеться бути молодшим братом? Кому хочеться бути тупим бидлом?Кому хочеться чути нісенітниці про мову, якою ти розмовляєш? Тут може бути дуже великий список, що складається з "чому" та "кому"? А взагалі то, поетична публіцистика навряд чи варта Вашого таланту... Gloria Lusia 15.08.2003 Заявить о нарушении
Дякую Вас за виявлений інтерес до вірша!
При цьому хочу пояснити деякі моменти. Звичайно, у вірші вiдчувається невеликий політико-пропагандистський контекст, оскільки воно було присвячено до приїзду Посла України в Росії Миколи Бiлоблоцького з візитом в одне з українських земляцтв Московської області . Однак, основна думка вірша - це легкий ностальгічний смуток про минуле, і про не дуже веселе сьогодення ("Брати - слов'яни, Боже милий...", "Діждались волі мі, - отак..." Що ж стосується обрАз на побутовому рівні, то це - спадщина сформувавшогося за останні три з половиною сторіччя імперського менталітету. Згодом, я сподіваюся, відносини між обома країнами вийдуть на той же рівень, що і Німеччина - Австрія, адже там теж існувала проблема "молодшого брата". Утім, нинішнiй російськiй молоді вже глибоко наплювати на історичні обрАзи і протиріччя, її більше цікавить результат: фінансовий (якщо це бізнес) або міжособистісний (якщо це любов). Але все ж, українцям потрібно самим "по краплі видавлювати із себе синдром молодшого брата", через якого Україна звинувачує у всіх своїх лихах або підступний Схід, або безжалісний Захід. До речі, сьогодні я розмістив на своїй сторінці вірш "Повстань із колін, Україна!". Дуже б хотів довідатися Вашу думку. З вдячністю, щиро Ваш Vitas Stylees 16.08.2003 02:48 Заявить о нарушении
Перейти на страницу произведения |