Рецензии на произведение «ср-бг, Мислила сам, перевод Литатру на Др. Старчев»

Рецензия на «ср-бг, Мислила сам, перевод Литатру на Др. Старчев» (Величка Николова -Литатру 1)

Кад Дорота, као велики познавалац, каже да је одличан превод - ја само могу да кажем ХВАЛА!

Драгана Старчевич   19.09.2018 23:33     Заявить о нарушении
Спосибо, драга, Драга:)! :)
С теплом.
Литатру

Величка Николова -Литатру 1   24.09.2018 20:58   Заявить о нарушении
Рецензия на «ср-бг, Мислила сам, перевод Литатру на Др. Старчев» (Величка Николова -Литатру 1)

Скъпа Величка, много се радвам, че толкова забележително се справяш с преводи, че превеждаш също и от сръбски език! Този превод особено ми харесва.Ти си запазила и смисъла, и размера, и ритмика, и римите. Аз съм обърнала внимание на твоето решение да запазиш фонетическата близост: "срећа- срещам" (макар "срећа" = "щастие", това решение е най-добро- смисълът е запазен, също и фонетиката). 5! :) Продължавай!

С топлота и усмивка,

Дор(:))та

Просто Дорота   19.09.2018 00:45     Заявить о нарушении
Драга, До:)рота, променила съм "среча", заради благозвучието, (аз зная какво е "СРЕЧА", дори съм проверила за всеки случай!), което е в рамките на допустимото.
Всеки поет, (както ти) си позволява подобна допустима волност.
Благодаря за прочита и вниманието. Трогната съм от вниманието, наистина. Друг не би забелязал, но и да забележи - няма лошо.)

Е, помага ми фактът, че съм 50% македонка и 50% българка и у дома баща ми - 100%
македонец, майка му (мойта баба) и баща му (моя дядо) говореха македонски, а майка ми - български.

Ти разбираш отлично български и това ме улеснява в кореспонденцията ни.

С топли прегръдки - Литатру!

Величка Николова -Литатру 1   19.09.2018 11:45   Заявить о нарушении
Драга Величка, благодаря от сърце! Да, аз също кажа: това е в рамките на допустимото: когато не е буквално, но са запазени смисъла и съзвучие. И тогава превод се получава прекрасно! Ти си права, че понякога аз също позволявам подобни волности. Имаме право!:)

Аз също нежно те прегръщам,

Дор(:))та

Просто Дорота   19.09.2018 12:20   Заявить о нарушении
Величка, я написала тебе в почту...

Просто Дорота   24.09.2018 21:54   Заявить о нарушении